BOSFORCE'DAN KUZGUNCUK'TA BOĞAZ MANZARALI TARİHİ ESER

Satılık Konut Müstakil Ev 90,000,000 TL 397 m² ( Net 300 m²) 4 + 1

İstanbul / Üsküdar / Kuzguncuk

Ref.No: BF 1103144793 / İlan No: f-787518-204
Son Güncelleme: 13/09/2023

Ana Bilgi

Oda Sayısı4
Salon Sayısı1
Banyo Sayısı1
Yapının ŞekliFourlex
Yapının DurumuIkinci El
Kullanım DurumuMülk sahibi oturuyor
IsıtmaKombi
Yakıt TipiDoğalgaz
Bina Kat Sayısı4
Tapu DurumuKat Mülkiyetli Tapu
Tuvalet Sayısı1
Arsa m²397
Krediye UygunEvet

İstanbul’un güzelliğini en iyi tepelerden görürsünüz …

Satılık portföyümüz de bu güzel tepelerin birinde ; Kuzguncuk’ta. Medeniyetlerin kardeşliği ile ün yapmış Kuzguncuk’ta tarzı olan, hikayesi olan bir tarihi eseri tanıtacağız sizlere.

Binayı zamanın ünlü mimarları Balyan’ların Ermeni ustalarından biri 1860’da yapıyor. Malûm karmakarışık yıllar ; bu ustadan Balkan Göçmeni bir aile 1903’de satın alıyor. Bu ailenin varislerinden de şimdiki sahibi müşterilerimiz 2009 yılında harap bir halde satın alıyorlar ve 2013’de kapsamlı tadilat yaptırıyorlar. 

Sonrasında salon katını yığma, diğer katları çelik konsrüksüyon ile A’dan Z’ye yeniliyorlar … Ama yenilerken detaylara ; ruhlarını, bilgilerini, görgülerini ve heyecanlarını da katarak yeniliyorlar. (Objeler satılık olmamasına rağmen binanın ruhunu yansıtması için onların fotoğraflarını da koyduk.)

Değerlemeye konu yapı 397,60 m2 yüzölçümlü bir arsa üzerinde 100 m2 oturumlu, 4 katlıdır. Binanın dış cephesi Horosan tarzı sıva, iç mekanlar bağdadadir.


Binanın bahçe katından girişte, 1 vestiyer, 1 tuvalet (orijinal tuvaletin yapısı korunarak modern bir misafir tuvaleti yapılmış, duvarlar İznik Çinileri ile kaplanmıştır.) kullanışlı bir karşılama holü ve mükemmel manzaralı bir salon mevcuttur. Salon yer döşemeleri rabıta tarzı özel bir üretimdir. Tavan yükseklikleri 4,80’dir.


-1 ve -2 katta 2 oda 1 salon mevcuttur. – 1 katta yatak odasına ek bir de giyinme odası yapılmıştır. Katları birbirine bağlayan merdivenler orjinaline sadık olarak yenilenmiştir. Binanın -2 katından bir giriş daha mevcuttur. Bu durum yapıya birden çok kullanım avantajı da (genç evi, misafir evi, ofis kullanımı, vb.) sağlamaktadır.

-3 kat teknik kat olarak kullanılmaktadır. Burada bir hizmetli odası, bir kiler, bir teknik oda, bir de çamaşır odası bulunmaktadır. Teknik odada 2.000 litre kapasiteli galvaniz su deposu, NIBE marka hem ısıtma-hem soğutma cihazları vardır.

İstanbul / Üsküdar / Kuzguncuk

BOSFORCE'DAN KUZGUNCUK'TA BOĞAZ MANZARALI TARİHİ ESER / Yorumlar

Ulvi Özcan
Şirket Yetkilisi
Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama
Çengelköy Caddesi Ferah Apt. No:77/2 D:4
Üsküdar / Çengelköy
34680 İstanbul
+90 216-318 19 11

İlanın Yayınlandığı Siteler

BOSFORCE EMLAK GELİŞTİRME ve PAZARLAMA- www.satilikyali.com Satılık Konut Müstakil Ev BOSFORCE'DAN KUZGUNCUK'TA BOĞAZ MANZARALI TARİHİ ESER İstanbul Üsküdar Kuzguncuk - 90,000,000 TL Deniz Gören BOSFORCE EMLAK GELİŞTİRME ve PAZARLAMA- www.satilikyali.com,,bosforce'dan,kuzguncuk'ta,bogaz,manzarali,tarihi,eser,istanbul,uskudar,kuzguncuk,-,konut,mustakil,ev,satilik,deniz,goren, BOSFORCE EMLAK GELİŞTİRME ve PAZARLAMA- www.satilikyali.com BOSFORCE'DAN KUZGUNCUK'TA BOĞAZ MANZARALI TARİHİ ESER İstanbul Üsküdar Kuzguncuk - Konut Müstakil Ev Satılık Deniz Gören